Het is zo’n week……

Laatste weken druk met afspraken Utrecht, Radboud, fysio Eva, orthodontist, vergaderingen over Eva, etc etc. Alles met liefde. Maar dan moet er verder niks misgaan.

De laatste twee weekenden dat ik de kinderen niet had heb ik gewerkt. Afgelopen maandag zou de nieuwe vaatwasser komen. Paste niet. Dinsdag akkefietje op school met …. ik noem even geen naam. Die dag was ik ook op dankzij hoofdpijn. Veel geslapen.

Woensdag. Ik ben er weer. Dacht ik. Om 9:00 vergadering via zoom. Boodschappen gedaan. Kids uit school. Snel eten. Om 13:00 bij de orthodontist zijn met Eva. Alles soort van in orde. Daarna werd ik gebeld door de orthopeed ivm corset Eva. Die zit niet goed. Nee hè. Nieuwe afspraak maken met het revalidatiecentrum. Kan pas over drie weken. Dan is ze bij haar vader. Nu gaat hij gelukkig. Nog inleg zooltjes regelen voor Eva haar schoenen.

S’avonds werden wij uitgenodigd door een oom en tante en the boys voor een etentje bij de KFC. Heerlijk. Scheelt weer afwassen. Eenmaal thuis ging Eva douchen. Ze begon te gillen; het water liep niet weg. Hele badkamer blank. Pfffff. Wat een gezeik. Alles opgedweild. Mijn vader kwam en hielp.

Ik dacht na gisteren, hoofdpijn dag en veel slapen bijgekomen te zijn. Maar ik merk vandaag dat dat niet zo is. Ik moet nog stofzuigen, tassen inpakken maar wil eigenlijk liever naar bed πŸ›Œ. Gelukkig veel gelachen met mijn neefjes. Dat doet een mens goed.

En sorry juf dat Daan en Eva vette haren hebben πŸ˜•.

Ijs in de winter.

Eva is dol op ijs. Haar vriendinnen πŸ‘― ook. Ik denk maar zo; of ze drinken een glaasje ranja of ze nemen een ijsje. Met een ijsje 🍨 doe je langer. Dus meer tijd om te genieten.

Ik had bonnen gewonnen om ijs te kopen bij de jumbo. Meerdere bonnen van 7,50 per stuk. Deze gebruikte ik voor wat meer luxe ijs. Voor de rest kijk ik wat er in de aanbieding is. En als het allemaal te duur is heb ik altijd nog die ijs lolly stokjes op voorraad. Kost geen drol. Prima te eten.

Laatst kocht ik sorbet ijs. Ook zo goedkoop. Mijn dochter smulde hiervan. Haar πŸ‘―β€β™€οΈ vonden het niks. Ieder zijn ding.

Dus ja, hier wordt in de winter, lente, zomer en herfst ijs gegeten. De onderste diepvries lade is hiervoor beschikbaar.

Bovenstaande ijsjes kosten 0,79 cent. Daar krijg je er tien voor.

Geef kanker een gezicht.

Gisteren is Bibian overleden. Aan kanker. Ze heeft deze ziekte meerdere malen overwonnen. Helaas nu de strijd verloren.

Zij, vele anderen en ik stonden in het boek geeft kanker een gezicht.

Afgelopen dagen zijn nog twee jonge dames uit dit boek overleden. Heel jong. Een van hen kreeg in 2017 haar diploma en de diagnose kanker.

Wat een nare ziekte. Als ik naar mijn foto van toen kijk dan denk ik; wow, wat slank en zoveel jonger dan dat ik er nu uitzie. Stomme hormonen. Maar dan denk ik; ik ben er nog! Dat is goud waard! Dan maar veel rimpels van de zorgen van het alleenstaand moeder zijn (ik mag niet klagen dankzij mijn super familie en vrienden) Ik heb veel extra vet door mijn hormonen. Ik hoor hier zoveel mensen over klagen die ook deze pillen slikken. Ik stop daarmee. Met klagen dan. Ik kan stoppen met de pillen. Maar dan is de kans dat de kanker terug komt 8%. Vind ik te hoog. Ik leef het leven. Nee, niet met overmatig eten. Ik eet normaal. En ik ga nu nog meer genieten van dat ik leef! πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦β€οΈπŸ’šπŸ’™

Ik koester de woorden van Bibian; VERZAMEL HERINNERINGEN IPV BEZITTINGEN β€οΈπŸ’šπŸ’™. En dat doen wij πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦.

IKEA

Iemand enig idee hoe je een afspraak kunt maken bij de IKEA? Ik begreep dat dit β€˜gewoon’ online zou kunnen. Maar het lukt mij niet. Ik kom er niet tussen. Zou dit met de drukte te maken hebben?

Ik zit nog steeds met een slaapkamer van mijn zoon waarin ik alles had verkocht. Toen kwam de lockdown. Inmiddels een super bed gekocht voor 40 euro. Een slaap en een chill gedeelte heeft dit bed. Zo leuk! Nu nog een buro, kast, kleed en wat aankleding. Op de site van IKEA gekeken. Screenshots gemaakt. Goed voorbereid om alles in de winkel te bekijken. Dat was de bedoeling. Maar ik kom er niet tussen. Welke dag ik ook invul. Waarschijnlijk ben ik weer te laat. Durf ik de gok aan om alles te bestellen zonder gezien te hebben? Ik denk het niet. Is mij teveel geld.

Je krijgt een bord voor de komende 9 dagen.

Onze πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦ vaatwasser is dus stuk. Niks aan te doen. Was nog best heel jong. En zeker niet de goedkoopste. Zo’n fijn ding. De perfecte indeling.

Ik heb naar nieuwe gekeken. Goedkoper. Maar van die stomme onhandige rekjes. Bah. Maar ja, om nu een dure te kopen voor de rekjes? Past het oude bovenrek misschien in de mogelijk nieuwe vaatwasser? Geen idee. Ik bewaar hem.

Voorlopig was ik nog af. Als mijn kinderen dinsdag weer hier thuis 🏠 komen geef ik ze allebei een bord. Dan zeg ik; dit is jullie bord voor de komende negen dagen. Kijk maar hoe je deze schoon krijgt. Of je likt hem schoon of je wast hem zelf af. Ik zet jullie naam erop. Ik ben benieuwd hoe ze gaan reageren, haha πŸ˜‚.

Een Ring deurbel.

Waarom zou je kiezen voor een β€˜ring deurbel’? Omdat je wilt weten wie er aanbelt? Wie er langs je huis loopt. Omdat je …… grip wilt hebben op.

Ik ben meer van ; ik leef mijn en ons eigen πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦ leven. Wie er aanbelt? Als ik thuis ben open ik de deur. Ben ik er niet? Pech voor de aanbeller. Dat pakketje wat ik dan zou kunnen missen is nog altijd bij iemand in de straat geleverd. Levert mij weer een leuk gesprek op.

Al die andere mensen die aanbellen of langslopen als ik niet thuis ben? Omdat ik geen ring deurbel heb weet ik van niks. Wat een rust geef dat. Lekker ouderwets. Hier kunnen de kinderen belletje lellen. Ik zie niks op camera.

Kinderen en gebit.

Ik was laatst met de kinderen bij de tandarts. Mijn zoon heeft geluk. Hij heeft een ijzer sterk gebit. Tssss. Dit had en heeft mijn broer ook.

Eva….. iets met kaas kiezen. Ze mist ook nog eens volwassen kiezen. Een gebit van….. het is het net niet.

Dan meld de tandarts ook nog eens dat ze een gaatje heeft. What? Nu al? Gelukkig in een melk kies. Maar wel een flink gat. De tip; blijf elektrisch tanden poetsen. Dit deden wij al in de avond. S’morgens beneden β€˜gewoon’. Maar daar stap ik nu vanaf.

Na het slechte nieuws van de tandarts 🦷 heb ik meer elektrische tanden borstels aangeschaft. Daan gaat in de avond voor elektrisch en s’morgens β€˜gewoon’. Eva in de avond elektrisch en ook de morgen. Zij heeft een elektrische tandenborstel die na twee minuten een sein geeft.

Alles voor hun tanden die nog een mooie toekomst horen te hebben.

Ikzelf heb door de chemo een kies verloren. Viel er bijna uit. Hopelijk blijft het daarbij. Afkloppen, maar het is al ruim een jaar rustig. Maar dat gapende gat in mijn kaak…… Neem ik een implantaat a 2500 euro? Overleg gehad met de kaak chirurg. Ik krijg bot versterkende infuus twee maal per jaar. Als je dat gebruikt is je bot structuur anders. Een implantaat valt er dan β€˜gewoon’ uit. Zonde van het geld. Een brug kan natuurlijk altijd. Kost maar 2200 euro. En als ik het gat zo laat? Is dit nadelig voor de aangrenzende kiezen? Niet eens. Wat fijn. Dan maar een gat die je soms ziet als ik lach. Jammer dan. Mijn kinderen en ik weten niet beter.

Eva corset.

Daar gingen wij weer. Eva en ik naar Utrecht.

Ruim een maand geleden kreeg Eva een nieuw corset. In revalidatie centrum de Hoogstraat in Utrecht. Dat duurde zo’n anderhalf uur. Vriendinnetje van Eva was mee. Tussendoor gingen zij buiten spelen.

Twee weken daarna moesten wij een controle foto maken van Eva haar rug met corset aan. Wij gingen hiervoor naar het Wilhelmina kinderziekenhuis. Door corona mag ik niet mee naar binnen op de rontgen afdeling. Komt Eva naar buiten met haar corset aan haar arm. Dus ik zei daar wat van. Zegt ze; die mevrouw keek in de computer en zei dat mijn corset af moest. Dan zeg ik maar niks. De maandag daarna belde de arts. Corset had aan Eva aan moeten hebben met de rontgen foto. Balen. Een voordeel van deze β€˜extra’ foto; de laatste negen maanden is de rug van Eva niet achteruit gegaan!

Gisteren om 16:10 πŸ•ž zaten wij weer in het ziekenhuis voor een nieuwe foto. Aankomende maandag krijg ik de uitslag of het corset goed zit. Ik hoop het voor Eva. Deze voelt bij haar veel beter dan de vorige zegt ze zelf. Die was gemaakt door een invaller omdat onze eigen Leo tijdelijk in de ziektewet zat.

De afwas.

Gisteren in de ochtend liep ik naar beneden. Ik had de avond daarvoor mijn vaatwasser aangezet. Op de warmste stand. Geen vaat erin. Blokje erbij. Daar ging het denk ik mis. OMG 😱. De keuken stond blank.

Ik ben dol op Google. Type het nummer van de vaatwasser erin. Allerlei soorten van reset geprobeerd. Niks hielp. Oproep gedaan via Facebook. Helaas. Toen via de straat app. De buurman kwam kijken. Hij gaf aan dat ik alle opties die er waren al had gedaan. Oh ja, mijn ouders waren ook langs gekomen. Mijn moeder moest voor een scan naar het ziekenhuis. Op de weg terug kwam mijn vader kijken.

Helaas pindakaas. Maar mijn vaatwasser lijkt na zes of zeven jaar overleden te zijn. Best bijzonder. Hij draait een keer per twee dagen. En als de kinderen bij hun vader zijn helemaal niet. Ik maak elke week de filters schoon. En dan toch…..

Maarrrrr. Wat denk je zelf? Ik ga echt geen nieuwe aanschaffen. 600 euro…. Voorlopig ga ik weer ouderwets met de hand afwassen en drogen. Mijn kinderen krijgen nu om de dag een taak. Zij mogen kiezen, of afwassen of afdrogen. De even dagen is Eva aan de beurt. De oneven dagen Daan.

Ik heb weer een natte theedoek. Doet mij denken aan vroeger. Dit heeft wel iets.

Vanmorgen zei ik tegen de kinderen; jullie krijgen een bord waar je een week mee moet doen. Lik maar schoon. Scheelt weer afwas.

Wie kan mij, als digibeet helpen?

Ik begon ooit tips4family. Mijn lust en mijn leven. Je kan mij daarop volgen.

Maar tot januari dit jaar kon je ook reageren via Facebook. Ik las dit. En kon antwoord geven. Sinds 30 januari kan ik deze reacties niet meer lezen. Of ze worden misschien niet eens geplaatst. Daar baal ik van. Ik wil graag een feeling houden met mensen.

Wie weet hoe ik dit kan aanpakken?