Een salamander.

Gevonden in de tuin. Ik wist niet dat die hier liepen. Mijn broer vond deze toen hij aan de klus was in mijn tuin. Eva erbij gehaald. Ze wilde deze houden. Een hele tijd mee rond gelopen. Zelfs binnen op de bank liet ze het beestje over haar handen en kleren lopen. Super rustig beestje. Maar om nou te houden? Dan had ik een grote glazen bak moeten aanschaffen, een deksel, een water plekje, stenen, eten….. nee hoor. Te duur allemaal. Deze gaat weer terug de natuur in. Bij de vijver hebben we ‘Tompie’ weer vrij gelaten.

Avond zon.

I love de tuin in de avond. Na het avond eten ga ik als het droog is met een kop thee en leesboek in de tuin zitten. Dan geniet ik van de ondergaande zon. Het ultieme rust en geluksgevoel.

Waarom eten zittend op een stoel?

Mijn zoon is een klimmer. Echt overal klimt hij in en op. Vorige week gaf hij aan; mam, kan je de chipjes straks aangeven als ik in de boom zit? En heb je ook een kussen voor mij om op te zitten? Whahaaa, wat een actie. Ik hou daarvan.

K.t kanker.

Dit is de druppel. 2,5 jaar geleden kreeg ik de diagnose borstkanker. Chemo, operatie, bestraling, alles doorstaan. Ik werk zelfs weer volledig. En kan het als alleenstaande ouder thuis aan.

Mijn gebit valt van ellende uit elkaar dankzij de chemo. Ik krijg hier niks extra voor vergoed. Betaal mij suf. En dan ben je twee maanden geleden bij de oncoloog geweest. Hij vroeg hoe het ging. Goed hoor. Hij voelde in mijn oksel of daar een tumor zat. Bijzonder. Toen de tumor daar namelijk zat kon hij hem niet eens voelen. Dus een nutteloze handeling.

Vandaag kreeg ik de rekening. 300 euro. Echt serieus. Dat kan ik dus nu effe niet betalen. Ben er zo klaar mee. Als ik volgend jaar een oproep krijg ga ik melden dat ik niet meer voor controle kom. Klaar mee. Geld klopperij is het.

Gordijnen wassen. Voorjaarsschoonmaak.

Pfew, voorheen waste ik elk voorjaar alle gordijnen in huis. Ik brandde toen niet eens kaarsen. Mocht niet van mijn ex. Tegenwoordig genieten de kinderen en ik in de winter van kaarslicht.

Gordijnen wassen….. best wel lang geleden. Ik was natuurlijk 2,5 jaar geleden ineens een alleenstaande moeder met de nodige behandelingen tegen borstkanker. Futloos. Geen energie om extra klusjes in huis te doen. Maar afgelopen weekend zag ik ineens het licht om weer extra dingen aan te pakken. En ik had zowaar weer de energie. En wat een verschil. Linker gordijn 3 jaar niet gewassen. Rechter gordijn net uit de wasmachine. Een voordeel van al die ‘verloren’ jaren; ik heb waar voor mijn energie. Extra genieten.

Bloemen voor de vlinders.

Ik zag bij de Lidl een zak zaadjes voor bloemen die vlinders lekker vinden. Je kon ook kiezen voor een zak bloemenzaad voor bijen of lieveheersbeestjes. Ik vind extra vlinders in de tuin wel leuk. Een zak vol gekocht. Op hoop van zegen gekocht.

Twee grote bakken vol zaad gestopt. Goed water gegeven. Nog een kleinere drie stuks pot vol gepoot. Ik ben zo benieuwd. Na een paar dagen kwamen de bloemen al op…..

Het beste Indisch eten! πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦πŸ’ͺ🏻

Mijn dochter is gek op Indisch eten. Ik ook. Ik ben mij eens gaan verdiepen in Indisch eten/koken. Ik heb daar zelfs een cursus voor gevolgd.

Opgebakken rijst met een omelet. Njom njom.

En daarbij zelfgemaakte pinda saus met stukjes kip.

Daarbij kroepoek. Dit keer uit pak. Meestal bak ik ze zelf. Meer dan dit of dat heb je niet nodig. En dan krijg je van je zoon te horen, mijn mega moeilijke eter; mam, ik heb nog nooit zo lekker Indisch gegeten 😍πŸ₯°.

Kroepoek maakt veel goed. Heerlijk hoe mijn kinderen en ik aan tafel zaten. Genieten van het eten. Vele schalen. Iedereen pakt wat hij lekker vind. En zo hoort het. Eten moet lekker en gezellig zijn πŸ‘©β€πŸ‘§β€πŸ‘¦.

Framboos.

En dan groeit je framboos stuik als een malle. In mijn klimop heg komen overal scheuten tevoorschijn van de framboos struik. Echt fantastisch, mooi en vooral lekker.