Fresiaβs. Het zijn niet perse de mooiste bloemen. Niet groots in vol ornaat. Maar wel bijzonder met hoe ze uitlopen, groeien, ruiken en bloeien.
Ik kocht van de week twee bosjes. Roze en paars.
Dan denk ik terug aan vroeger. In mijn lagere school periode kreeg ik na het lopen van de school vierdaagse vijf gulden. Ik zie mij nog lopen in de speelgoed winkel. Een kleine winkel in ons dorpje. Maar wat kocht ik uiteindelijk? Een bos bloemen. Frisiaβs.
Ik zie mijzelf nog steeds ruiken aan deze bloemen. Dat bosje bloemen stond naast mijn bed. Voor het slapen gaan rook ik eraan. Zo ook bij het opstaan. Ik was een knutsel kind. Veel op mijn slaapkamer. Ik snoof regelmatig aan deze bloemen.
Ik probeer dit mijn kinderen mee te geven. Ruik toch eens. Dat doen ze netjes. Maar dat wat er voor mij bij hoort snappen ze niet. Tijden veranderen. Zij hebben meer herinneringen aan een TikTok film. Daar heb ik niks mee.
