Uitslapen.

Eva hoefde pas heel laat op school te zijn. Daan op tijd. Dacht ik. Ik vroeg hem; zullen we proberen dat je zelf wakker wordt van de wekker en je eieren daarna gaat redden? Dan kan ik ook iets uitslapen. Ik was nog een beetje moe van een weekenddienst draaien. Heb meer dan een week aan contract uren in een weekend gemaakt. Deal, zei Daan.

Ik dacht dus dat hij het eerste uur naar school moest. Dus niet. Voor de zekerheid had ik mijn wekker op 7:30 gezet om te checken of Daan wakker was. Ik hoorde zijn wekker boven afgaan. Zucht. Ik naar boven. Jaaaa, zei hij, komt goed. En een mededeling dat hij het eerste uur vrij was. Zucht. Waarom zei je dat niet eerder? Laat maar.

Om 8:00 riep ik Daaaaaaaan, eruit. Rustig mama, ik snooze tot 8:00. Daarna red ik het nog makkelijk. Ok. Let it go. Ik draaide mij weer om.

Wat hoorde ik in de tuin? Stenen? Zou het nieuwe riool gelegd gaan worden? Op de ring deurbel gekeken. Er was iemand bezig in de tuin. Triiiing, de voordeur bel ging. Daan deed open. Die man had gezegd; mag de voortuin open liggen. Had Daan nee, gezegd 🙈. Want dan konden wij niet daar lopen. Neeee, natuurlijk mag het Daan.

Ik aangekleed. Naar die meneer. Hij had een heerlijk accent. Het zijn beste wortels zei hij. Moet ik deur zaaaaagen. 😂. Koffie gegeven. Op een gegeven moment moest ik de wc deur spoelen. Kwam niks. Oepsie. Nog een keer, nog een keer. Daar kwamen de drollen met wc papier. Toch weer een kleine verstopping. Ik riep nog Ieuw. Hij niet. Die beste wortels had hij doorgezaagd. Ik zie wel of de boom het overleefd. Liever een riool die doorloopt dan een levende boom. Ik kan altijd plantenbakken in de boom hangen. 😂

Rond 14:00 zag ik via de deurbel dat hij aan het vegen was. Ik wilde nog schreeuwen via de deurbel; bedankt! Maar ja, mij toch kunnen inhouden.

One thought on “Uitslapen.

Plaats een reactie