De ondergrondse bij het openluchtmuseum.

Ik ben al vaak in het openluchtmuseum te Arnhem geweest. Altijd weer leuk. In de zomer en winter. Vandaag hadden de kinderen een studiedag. Dan gaan wij vaak naar een museum. Met normale tegenzin gingen ze mee. Eenmaal daar, ik wist het wel, vonden ze het super. Mijn zoon vroeg of wij de hele dag konden blijven. Wij gingen naar een nieuw gedeelte. Daar zijn ze jaren mee bezig geweest. Bij de ingang heb je een restaurant. In de kelder was een nieuw ingerichte ruimte. Suuuuuuuuuper mooi. Wij gaan hier nog vaker heen. Een groot geluk; er was geen kip.

Hierboven renden wij achter een hert aan. Het zweet op onze hoofd. Maar wij hadden het gered met de hulp van opa. Het hert hebben wij gedood; eten op tafel.

Hierboven moesten wij eten in het bos zoeken. Het lukte mij om voor 5 personen voedsel te vinden.

Hier kon je voor gaan zitten. 3 verschillende korte films lieten ze zien. De oorlogen, het wegennet etc van Nederland. Super interessant vond mijn zoon. Mijn dochter liep tijdens de oorlog weg. Teveel lawaai.

Dit is het middenplein. Al met al is het niet heel groot. Maar in elk hoekje is iets te doen. Super leuk voor alle leeftijden.

Als je een mandje opende zag je kippen of ergens anders zaten er konijnen in.

De kop eraf. De beeldenstorm.

Leren schrijven…..

En dan denk je alles gezien te hebben. Nog even langs een muur met plaatjes en klaar. Dus niet. Op de muur kon je scrollen door de geschiedenis. Er stonden ook 3 zuilen waar je opdrachten op kon maken. Wij waren alleen en renden van hot naar her voor de antwoorden. Hilarisch. Er stonden ook 2 tafels. Daar kon je tegen elkaar spelen door vragen te beantwoorden over de geschiedenis.

Al meer dan een week is ze ziek, dan weer niet. Vanmorgen topfit. Om 13:00 stortte ze weer in met koorts.

Studiedag/openlucht museum.

Vandaag zijn mijn kinderen vrij in verband met een studiedag van school. Eerst gaan we een beetje uitslapen. En daarna naar het openluchtmuseum in Arnhem. Er is daar een heel nieuw stuk bij. Wij hebben een museum jaarkaart. Gekregen van een heel aardig iemand. Daar wordt gretig gebruik van gemaakt door de kinderen en mij. Er schijnt een nieuw stuk bij het museum te zijn. Wij zijn benieuwd.

Seksuele voorlichting.

Ik las laatst iets over seksuele voorlichting bij kinderen. Schijnbaar kan je er niet vroeg genoeg mee beginnen. Mijn kinderen zijn er totaal niet mee bezig. Ze roepen weleens dingen waarvan ze de betekenis niet eens weten. Een piemel kennen ze wel. Maar vagina….. zegt ze niks. Hoeft natuurlijk ook nog niet. Als iemand op de televisie iets hierover zegt, of ze komen thuis met seksueel getinte woorden, dan leg ik tegenwoordig wel uit wat de betekenis is. Ik heb ook twee boekjes gekocht. Het piemel boek en de vagina boek. Vooral de piemels op de kaft waren volgens de kids hilarisch. De vagina werd niet herkend. Op het moment van toen de boekjes werden geleverd was er een vriendin van mij erbij. Zij zei tegen de kids; ik zeg weleens, wat ben je vaag Ina. Whahaaa. Geweldig. Alleen ik begreep dit.

Croissantjes dag.

Ik hoorde dit net pas in het nieuws. Het is croissantjes dag. Ik ga het niet redden om nu nog naar Frankrijk te rijden om een echte te kopen. Had ik geweten dat dit de dag was. Dan had ik een lekkere tip voor mijn ontbijt of bij de lunch vandaag op het werk.

Weer werken.

Een jaar geleden…… was ik aan het bijkomen van de chemo’s. Mij aan het voorbereiden op mijn ingrijpende operatie. En nu? Vandaag? Ben ik weer aan het werk. Alsof ik nooit ben weg geweest. Het voelt heerlijk. Ik ben dankbaar dat ik geen rest verschijnselen heb overgehouden van al die behandelingen. Best bijzonder volgens mij. Hoe vaak hoor je niet dat het ook anders kan. Of dat mensen vervelende bijwerkingen hebben van de hormoon pillen. Die heb ik ook praktisch niet. Ik ben blij met mijn collega’s. Blij met mijn werk. Hoe fijn is dat?

Vraag. Zijn die voeten/sokken van een man of een vrouw?

Caramac.

Ken jij deze chocolade? Choco met een smaak van caramel. Oftewel de tegenwoordige smaak van melk chocolade met stukjes caramel bestond vroeger al in de vorm van caramel chocolade. Caramac genaamd. Ik was en ben er dol op. Nu zag ik bij de emtee choco paaseieren liggen bij de kassa. Zonder wikkel. 5 in een zakje. En ze hadden de kleur van caramac. Stiekem een zakje gekocht. En WoW, wat was deze lekker.

Het lijkt mij leuk om een mes te verwarmen. Daarmee het ei doormidden te snijden. Dan heb je ineens 10 stukken ei in plaats van 5 hele eieren. De halve eieren kan je dan heerlijk vullen met caramel zeezout vla van Mona. En aftoppen met een toef slagroom.

Fles pompoen soep of curry op voorraad.

Dit recept heb ik van 24 kitchen. Donna Hayes heet ze geloof ik. Je koopt een fles pompoen en wat uien. Olijf olie erover, zout en peper. Dit alles in de oven voor een uurtje op 190 graden. Daarna pel je je ui uit de schil. En de pompoen schep je heel makkelijk uit zijn schil. Ideaal. Nooit meer een pompoen schillen.

Het mengsel heb ik met een staafmixer gepureerd. Daarna twee zakjes gevuld voor in de vriezer. Zo heb ik een makkelijke basis voor soep of pasta saus. Super gezond. De soep maak je door er nog water bij te voegen met een kippen bouillon tablet en kookroom. En de pasta saus kan gemaakt worden met de inhoud van het zakje, kookroom en uitgebakken spekjes. Eventueel ook nog geraspte kaas. Een potje kookroom bevat 250ml. Ik gebruik ongeveer de helft.

Soep met bouillon en kookroom. Of pasta saus met crème fraice en gebakken spekjes.

Mam, deed jij dat vroeger ook?

Afgelopen week kwam mijn zoon thuis van met een vriendje gespeeld te hebben. Na een tijdje vertelde hij mij; mam, we hebben belletje getrokken. Daarna was het even stil. Mam, heb jij dat vroeger ook gedaan? Uuuhm, ja jongen, ik ook. Toen zei hij; mam, we doen het niet bij oude mensen, dat is zielig. Ach, zo schattig. Hoe weten ze eigenlijk dat er geen oudere persoon daar woont? Misschien omdat ze alleen bij bekenden aanbellen. Onder andere bij mij. Ik maak elke keer op een andere manier de deur open. Soms met een oer gil, soms met een liedje. Dat wordt lachen als er echt iemand aanbelt…..

Gisteren was mijn dochter met een vriendinnetje boven aan het spelen. Heerlijk rustig. Er werd niet om snoepjes gezeurd. Helemaal top! Zegt mijn dochter s’avonds; mam, wij hebben uit jouw tas in de gang snoepjes gepakt en opgegeten. En ook een kauwgompje. Op dat moment keek ik naast mij op de trap trede. Er lagen vier snoep papiertjes. Dat valt nog wel mee. Maar dat zei ik natuurlijk niet. Boos werd ik ook niet, alleen heb ik gezegd dat ze de volgende keer het gewoon moeten vragen. Ik heb haar ook een tip gegeven; leg de papiertjes niet zomaar ergens neer, want dan kom ik erachter. De volgende keer netjes in de prullenbak graag, zoals ik jullie geleerd heb. En fijn dat je zo eerlijk bent…..

WoW. Op een gegeven moment denk je wel alle lekkere smaken chocolade te hebben geproefd. Een van de lekkerste is toch de caramel zeezout of mint chocolade. En nu zag ik Tony’s met een paas afbeelding. Melk chocolade met meringue. Ach, ik nam een hap en dacht, vast wel ok. Maar bij mijn eerste hap gingen mijn hersenen bijna poppen van geluk. Whoehoe. Weer een favourite erbij. Melk chocolade met een crunchie bite door de meringue en een frisse bite door de citroen smaak erdoor. Njom njom.

En ze hebben ook nog een leuk spelletje op de wikkel gedrukt. Aan de binnenkant wel te verstaan. Ik zie onszelf al zitten bij het paasontbijt. Allemaal met paas tanden. Oftewel, Theo en Thea tanden.