Alcoholische dranken zijn in te delen in zwak alcoholische dranken, mixdranken en sterke dranken. Op een etiket is te lezen hoeveel drank er in de alcohol zit.
Matig alcoholgebruik kan het risico op hart-en vaatziekten verminderen. Matig alcohol gebruik is minimaal een glas per dag voor vrouwen en twee glazen per dag voor mannen. Meer dan een glas per dag voor vrouwen levert al gezondheidsrisico’s op, zoals een verhoogd risico op borstkanker bij vrouwen. Bij mannen nemen risico’s toe bij meer dan twee glazen per dag.
Ook hier is weer een app ontworpen. Een om alcoholverslaafden van hun drankprobleem af te laten komen. Wauw. hoe klinkt dat? Ik kan me niet voorstellen dat zoiets werkt. Een kliniek heeft hier al moeite mee laat staan zo’n simpel app-je.
Ik zat laatst bij de tandarts. Deze heeft tegenwoordig een flatscreen op de muur hangen met leuke info. Komt er ineens een bericht voorbij dat alcohol en koffie niet goed is voor je glazuur. Dat wist ik al. Maar het volgende bericht vond ik wel grappig. Een glas rode wijn bevat meer calorieën dan een kroket. Hoe klinkt dat? Doordeweeks drinken we bij ons in huis geen alcohol. Maar mocht ik zin hebben in iets lekkers, dan neem ik toch lekker een kroket? Altijd beter wat calorieën betreft dan een glas wijn.
Maar verder?
Beter om het allebei maar niet te nemen.
Dan gaan we toch maar weer voor een handje noten of wat rauwkost, zucht.


