Hoe te bezuinigen.

-Zet zo min mogelijk apparaten op stand-by. Dit kost je extra geld. En het geeft ook meer brand gevaar.
-De nachtlampjes zijn voor de nacht. Trek ze in de ochtend als je wakker wordt uit je stop contact.
-Wij hebben bij de voordeur van die lampen die aan gaan als er iets of iemand langs de sensor komt. Deze lampen zijn prima om de nacht aan te hebben tegen inbraak. Maar overdag kunnen ze gewoon uit staan.
-Oud brood. Voorheen gooide ik het in de kliko. Tegenwoordig maak ik er croutons van voor in de soep of over een salade. Of wentelteefjes, vinden de kids heerlijk. En als ik echt teveel heb gooi ik het op het tuinhuisje voor de vogels.
-Je kan je stofzuigerzak leeg maken in de kliko en dan weer gebruiken. Persoonlijk is dit niet mijn ding. Ik wil die spinnen poten niet nog een keer zien.
-Kaars resten kan je in een pan bij elkaar gooien. Verwarmen. In een mal gieten met een nieuw lontje erin. Dan heb je je eigen gemaakte kaars gemaakt.
-De kliekjes eten van een paar dagen opsparen. Daarna alle bakjes opwarmen. Staat vaak nog gezellig ook. Allemaal verschillende potjes en pannetjes op tafel. Geef iedereen een vork en lepel. Lekker uit de pannen eten. Een hapje van dit en van dat….
-Kleren van de kinderen doorgeven aan een andere ouder. En dan hopelijk ook iets terug krijgen. Zo niet, dan heeft die andere ouder een mooie kosten besparing.
-Doe mee met de seizoensgroenten. Dan hoef je niet na te denken over wat je gaat eten. Daarmee bespaar je ook nog geld. En je hebt afwisseling in je eet patroon. En weet je niet wat je met een aparte groente moet doen? Op internet staan de meest lekkere recepten.
-De verwarming een half uur tot een uur voordat je naar bed gaat omlaag zetten. Ik ken mensen die zeggen dat het beter is om de verwarming 24 uur op een bepaalde temperatuur te laten. Een constante temperatuur voor het huis. Maar volgens onderzoeken is het toch echt wel rendabel om de verwarming voor de nacht uit te zetten. En zeker als iedereen overdag naar school of aan het werk is. Dan kan deze nog langer op laag staan.
-Een beker voor je kind kopen om een sapje of water in te doen om mee te nemen naar school. Een pakje meegeven is makkelijker. Niks schoon te maken. Maar het is in verhouding stukken duurder.
-Gebruik kortingsbonnen. Ik had laatst een stapel handdoeken nodig. Ik kon natuurlijk meteen de boel aanschaffen. Maar ik dacht bij mezelf, ik wacht totdat er weer kortingsbonnen zijn. En ik had geluk. Na twee weken kwamen de bonnen van de Hema binnen. 20% korting op je artikel. En dat maal vier. Mooi mee genomen.
-Op de markt is je gulden een daalder waard. En dat is zeker zo als je aan het einde van een marktdag gaat. Dan willen de markt kooplui van hun spullen af en wordt alles een stuk goedkoper.