Dit is een hele lastige discussie.
Ik hoor steeds vaker dat mensen hun kinderen niet willen laten inenten.
Vroeger hoorde je dit ook wel. Maar dan had dit te maken met een bepaalde geloofsovertuiging. Tegenwoordig zijn er nog meer mensen die niet geloven in inenten. Vooral hoog geschoolde mensen. In Amerika is het nu helemaal een hype. De kranten staan vol met berichten om het niet te doen.
De toename van autisme, ADD en ADHD zou te maken kunnen hebben met het inenten.
Het klopt inderdaad dat steeds meer kinderen/mensen deze stempel krijgen. Komt dat door het inenten? Of door ons gemanipuleerde voedsel? Of heeft het tegenwoordig een naam en werd er vroeger niks mee gedaan?
Ik moet heel eerlijk zeggen dat ik nooit nadacht over inenten bij kinderen. Ik kreeg ze vroeger. Ik liet het ook toe bij mijn kinderen. Ik wist niet eens dat je de prikjes kon weigeren op het consultatie buro.
Maar ik zal nooit de Mexicaanse griep vergeten. Onze dochter was toen net drie maanden oud. Waarschijnlijk had ze nog genoeg anti stoffen in haar lijfje. Onze zoon was toen bijna anderhalf. Ik werkte in de gezondheidszorg. Ook weer een reden volgens de baas om je in te laten enten; want je wil toch niet dat een zwakke patiΓ«nt ook nog ziek wordt?
Bij de eerste inentingsronde tegen de Mexicaanse griep stond ik in de rij met mijn zoontje. Ik ging voor mijn gezin en de patiΓ«nten. Mijn zoontje voor zijn zusje en zichzelf. Nu ken ik een geval van een jongedame die echt heel ziek is geweest. Maar voor de rest waren er bijna geen ernstige ziekte gevallen. En ik weet dat als je er een van bent dat dit vreselijk is. Maar wat had ik naderhand een spijt dat ik me liet inenten. En ook nog eens mijn zoontje. Wat voor rommel liet ik hem inspuiten? Wat voor gevolgen zou dit kunnen hebben voor later?
Ik vind de discussie over laten inenten dan ook zo moeilijk. Als je een gezond kind hebt die geen sporen heeft van ADHD etc, en je hebt hem/haar laten inenten, dan snap ik dat je zegt; natuurlijk gaan we voor inenten!
Maar heb je je kind wel laten inenten en zijn immuun systeem is in de war of hij/zij heeft wel ADHD, ADD of een vorm van autisme. Dan begrijp ik ook dat je gaat denken; had ik misschien maar niet die inenting bij mijn kind laten doen.
Ik kan hierover alleen maar zeggen. Laat het niet zomaar gebeuren. Lees erover en volg dan je gevoel. Meer kan je niet doen.
