Ik weet nog wel dat ik voor het eerst op het consultatie buro kwam. Van te voren krijg je wel iets aan informatie wat ze van je verwachten. Maar eenmaal daar miste ik toch dingen.
– Het was daar meestal niet al te warm. Dus een lekkere warme badjas voor de kleine of een flinke omslagdoek was wel handig geweest. Want tussen het weeg moment en het artsen bezoek zat soms nog best veel tijd. Tijd genoeg om het koud te krijgen. En aankleden mag dan nog niet.
– Vaak liep het behoorlijk uit wat tijden betreft. Iets te eten meenemen voor de kleine en ook voor jezelf is dan wel fijn. Een kind met honger is namelijk meestal niet op zijn vrolijkst.
En dan de informatie die je krijgt over je kleintje.
Bij ons waren de kinderen altijd lang, normaal hoofd omtrek en het gewicht was te laag. Elke keer weer. Na een griepje werd het ernstig ondergewicht. Daarna trok het weer iets bij. In het begin vond ik het vervelend om te horen. Later dacht ik bij mezelf; de kinderen krijgen genoeg gezond voedsel binnen. Ik kan ze waarschijnlijk wel steviger krijgen als ik ze de hele dag patat en pizza geef. Maar dan maar wat magerder met gezond voedsel. Zolang ze niet vaak ziek zijn en genoeg energie hebben ben ik tevreden.