Leuke supermarkt actie’s.

Nederland is het zegeltjes land. Wij zijn met z’n allen dol op sparen. Sparen voor een korting. Voor een boodschappendoos. Of voor hebbedingetjes.

In Amerika is couponing helemaal in. Daar laten de mensen zich in een papiercontainer zakken om kranten te zoeken met kortingsbonnen. Je mag per persoon zoveel bonnen gebruiken als je wilt. Dat kennen wij hier niet. Voor een product mag je in Nederland vaak maar een bon gebruiken. Ik zag in de folder van de Lidl dat ze deze week ook coupon bonnen hadden. Geweldig. Alleen is het hier twee voor de prijs van een. Dus je mag niet oneindig veel bonnen gebruiken zoals in Amerika zodat je het product uiteindelijk gratis hebt. 

Bij de Albert Hein hebben ze nu zo’n leuke actie. Moestuin plantjes. Ik ben benieuwd of het gaat werken. Ik ben niet zo handig met plantjes. Inmiddels hebben we er al een paar verzameld. 

ο»Ώο»Ώ

De kindjes hebben er al een paar gezaaid. De kruiden zouden al over zes weken te oogsten zijn. Sommige soorten duren wat langer. We hebben genoeg plantjes voor de kinderen om te testen of het werkt. De rest bewaar ik. Die ga ik richting de lente zaaien. Dan hoop ik ze van de zomer in de tuin te kunnen zetten. Dan hebben we, als het lukt, de hele zomer dille, selderij en andere kruiden in onze kruiden plantenbak. Afgelopen zomer hadden we die ook. Een schaar ernaast hangen. En bij elke maaltijd heb je heerlijke verse kruiden.

Updates.

Ik haat updates!

Waarschijnlijk heeft een update met verbetering te maken. Maar ik kan een verandering in het oude vertrouwde, wat goed werkte, maar slecht verwerken. 

Ik heb het afgelopen week nog meegemaakt. Ik was zo blij met deze site. Mijn www.tips4family.nl Ik schreef mijn stukjes, opslaan en klaar. En nu ik ze terug lees….. Baal ik. Er staan ineens midden in de zin lege stukjes. Terwijl als ik ze lees op mijn persoonlijke site je er niks van ziet. Maar via het internet gebeuren wat iedereen leest is het een rommeltje. Zucht. Ik heb al advies gevraagd via de help desk. Helaas nog geen antwoordt. Mijn man, die veel weet van computers, heeft hier ook geen antwoordt op. En ik roep dan; zie je wel?! Ik had nooit moeten updaten!

Ik heb een smartphone. Deze gsm vraagt ook steeds om een update. Ik weiger. Mijn man snapt daar niks van. Maar als ik om mij heen luister hoor ik vaak genoeg dat deze laatste update kan zorgen voor een trage reactie op je gsm. Daarom ben ik bang om deze te accepteren. 

Ik heb de luxe om een Apple computer in huis te hebben. Het was even wennen. Maar uiteindelijk werkte deze super. Snel en overzichtelijk. Maar ineens was ik vele foto’s kwijt. De foto’s van de eerste wandel vierdaagse van onze zoon. En die van onze dochter haar eerste schoolreisje. Vreselijk vind ik dit. Aangezien ik dol ben op alle gebeurtenissen vast te leggen op foto’s. En dan krijg je te horen; dan heb je waarschijnlijk toch iets verkeerd gedaan. Dat is op zo’n moment echt iets wat je niet wilt horen! 

Ik kan dan ook geen tip geven met wat te doen met updates. Het kan natuurlijk ook positief zijn. Maar zoals ik het zie (ik ben van het oude en vertrouwde), zou ik zeggen,  doe het niet te snel. Niet elke update is een verbetering. Wacht even af wat de update doet met je computer of gsm. Wacht de resenties af. En beslis dan of je ervoor gaat. Een update hoeft echt niet altijd standaard een verbetering te zijn.

Straf geven aan je kind?

Elke ouder zal dit anders aanpakken. Dat heeft natuurlijk te maken met hoe jij het zelf wilt. Maar ook met het karakter van je kind. 

Ik heb eens even op het internet ‘gesurft’. 

-Als we kijken naar de buitenstaander (die hebben makkelijk praten natuurlijk), dan vindt 26% dat kinderen tegenwoordig brutaal zijn en weinig respect hebben. 76% vindt dat sommige kinderen wat regels en grenzen missen. Meer dan 70% vindt dat andere ouders echt steken laten vallen in de opvoeding.  Als je dit leest durf je bijna niet meer met je kinderen over straat te lopen, zucht. Of juist wel (ik hoor bij die andere percentage 😁).

-Het lukt 80% van de mensen niet om steeds consequent te zijn.  Ahaaaa, daar gaan we al. We weten allemaal dat dit zo belangrijk is. Maar soms ook zo moeilijk. Mijn moeder zat vroeger fulltime thuis. Ik niet. Werk, een gezin en een huishouden. Als alles zonder problemen loopt is het goed te doen. Maar zodra er iets tegenzit wordt dit een ander verhaal.

-Om het gedrag van hun kind te corrigeren, gebruikt 62% een time-out. 12% negeert zijn kind en 17% ontzegt zijn kind bepaalde dingen. Ruim 40% denkt dat rustig uitleggen waarom je boos bent effectiever is dan straffen.  Ik geef toe dat wij hier thuis niet vaak een time-out nodig hebben gehad. Negeren heb ik weleens gedaan als ik, gelukkig sporadisch, een ‘vies’ woord voorbij hoorde komen. Wat betreft het rustig uitleggen waarom je boos bent dat dit beter zou zijn dan straffen, daar heb ik niet zo een twee drie een antwoord op. Dat ligt natuurlijk ook aan de situatie. Ik snap dat schreeuwen tegen je kind niet handig is. Maar mochten ze echt iets heel ergs hebben gedaan dan mag daar zeker wel een straf aan vastzitten. Is het in een soort van onwetendheid gebeurd dan vind ik een uitleg op zijn plaats en mocht het dan nog een keer gebeuren dan is een straf zeker wel terecht.

Goedkoper (biologisch) inslaan.

We willen natuurlijk gezond maar vooral lekker eten. Of andersom. En dan het liefst voor een betaalbare prijs.
Als ik rondloop bij de Albert Hein schrik ik van de prijzen. Zeker als het woord biologisch erbij staat. Dan wordt het nog duurder.
Een moestuin heb ik niet.
De markt in de buurt is helaas op een dag dat ik werk. Dus dat is geen optie.                                                                                                                                                                                             De Lidl heeft veel goede fruit en groenten soorten voor een leuke prijs. Dit is een Duits supermarkt. De Duitser hebben strengere eisen wat betreft bestrijdingsmiddelen. Dat is gunstig voor ons als consument.
Maar dingen zoals honing, meel soorten en noten zijn in Nederland extreem duur als je ze bij een reform winkel haalt. Hoe kan je deze spullen goedkoper inslaan?
Ik heb al eens gekeken bij internet shops. Dan nog is het niet echt goedkoop. En je hebt de verzendkosten erbij.                                                                                                                      Op zijn goedkoopst ben je met dit soort inkopen in Duitsland. Je moet er natuurlijk wel eerst naartoe rijden.
Wij gaan als de tank van de auto bijna leeg is. Dan tanken we hem meteen vol voor minder. Daarna gaan we naar een REAL supermarkt.
www.real.de                                                                                                                                       Hier hebben ze veel biologische producten die veel goedkoper zijn dan in Nederland.
Als je naar de site van ze gaat kan je gewoon aanklikken dat je deze in het Nederlands wilt lezen. Hoe makkelijk is dat?
Dus je kan wekelijks bekijken of je leuke aanbiedingen ziet. Even kijken of de tank van de auto bijna leeg is. Dan heb je een prima combi om een keer die kant op te rijden.                                                                                                                               Over een paar maanden staat er voor de supermarkt weer een kraampje met verse aardbeien en daarna asperges voor veel minder geld dan in Nederland. Heerlijk vers.                                                                                       En als je toch gaat, dan zou ik een beetje op tijd gaan. Dan neem je meteen een zak verse Duitse broodjes mee voor het weekend. Zoveel keus voor veel minder geld dan in Nederland.

Er gaat iets mis sinds ik een update heb, grrrrr. Hieronder is de tekst zoals ik het geplaats had willen hebben.

ο»Ώο»Ώ

Leuke kindertraktaties.

Ik kijk mijn ogen uit met al die traktaties die op school voorbij komen.
De een nog mooier dan de ander. Soms denk ik dan ook echt; hoe kom je op het idee? Waarschijnlijk toch vaak van het internet. En er is een leuke Facebook pagina met kindertraktaties.

IMG_0558
Veel scholen vragen om een gezond iets. Nou zijn mijn kinderen niet zo van een blokje kaas of worst. En fruit in de 10:00 pauze en thuis vinden ze wel genoeg. Dan is het ook wel fijn voor de jarige job als ze iets mogen trakteren wat ze lekker vinden.
Mijn tante had wel een leuk gezond gebeuren. En makkelijk te maken. Een grote schaal met plakjes kaas, worst, komkommer, tomaatjes, augurkjes, druiven en eventueel ander fruit. De kinderen in de klas geef je een satΓ© prikker. En ze mogen daarna hun prikkertje vullen met dingetjes van de schaal.
In de zomer op een warme dag is het leuk om waterijsjes te trakteren.
Mijn kids hebben een klein snoepje getrakteerd met een mini kadootje erbij. Voor weinig had ik voor de meisjes een armbandje. En voor de jongens iets van de turtles. Wat ik me van te voren niet gerealiseerd had was dat dat turtle dingetje een soort katapult was. Dus de schijfjes vlogen door de klas heen. Levensgevaarlijk 😁.

IMG_0582

Een huisdier of niet?

Als de kinderen en ik naar school lopen zegt mijn dochter steeds als ze een kat ziet; waarom wil papa geen dieren in huis?
Voor mij natuurlijk lekker makkelijk om papa de schuld te geven. Maar mama moet er ook niet aan denken om nog meer te ‘moeten’ stofzuigen in verband met extra haren van een hond, kat of huis konijn. Maar als ik terug denk aan mijn jeugd. Ik kan mij niet herinneren dat er in ons huis extra moest worden schoon gemaakt omdat wij een hond en een kat hadden. Dus als kind is het alleen maar leuk om een extra knuffeltje te hebben in huis. Een warme knuffel in de vorm van een hond, konijn, kat, hamster, kip of etcetera.
Ik zal nooit vergeten dat ik jaren geleden een hamster had als huisdier. Overdag sliep het lieve beestje. En s’nachts als ik wilde slapen ging mijn hamster los in zijn hok. Een herrie! Niet echt handig.
Goudvissen heb ik ook gehad. Gaf ik ze een naam en begon ik gehecht aan ze te raken, sprongen ze uit hun kom. Net als ik er niet bij was. Dus in no time overleden.
Daarna kreeg ik drie kippen. Klaartje, Maartje en Saartje. Op een gegeven moment werd een kip ziek. Normaal zou een ouder denken, ach, ze hebben hun eieren gelegd. Het is goed zo. Maar mijn moeder zag waarschijnlijk mijn verdriet om de zieke kip. En ik mocht naar de dierenarts.
Ik op mijn fietsje daarheen. Klaartje, Maartje of was het Saartje in de doos onder de snelbinders. De kip was niet meer te redden. Ze kreeg een spuitje. De dierenarts belde daarna nog naar mijn ouders om te vragen hoe het met mij ging. Hij vond het zo schattig hoe ik met ‘de kip’ omging.

Als ik terug kijk op mijn jeugd met dieren. Heerlijk. Een hond, kat, konijn, hamster, goudvissen. Ik heb ze allemaal in huis gehad. Heerlijk. En onze kids…. Helaas.
In mijn jeugd had ik een moeder die fulltime thuis was. Dat kan ik niet voor mijn kinderen zijn. Ik werk. En de tijd die ik thuis ben wil ik graag met de kinderen en mijn man door brengen. En dan ook nog huisdieren…. Nog even niet (wat manlief betreft).

IMG_0565

Vakantie boeken.

Ik heb me eens verdiept in het boeken van een vakantie.
Veel mensen kijken via internet of reiswinkels naar leuke aanbiedingen.
Hoe verstandig is het om lukraak te boeken en te betalen bij een (online) reisbureau? Niet dus.
De toerist moet oppassen volgens de krant. De wildgroei van reis aanbieders op internet zorgt voor steeds meer beunhazen en oplichters.
Ook worden vaker geniepig prijzen opgegeven. De argeloze consument kan geen touw vastknopen aan die onoverzichtelijke prijs jungle.

IMG_0581

Een voordeel van de moordende concurrentie is dat de vluchten deze zomer weer goedkoper zijn geworden. Maar wie het hoogseizoen kan vermijden is natuurlijk nog veel goedkoper uit. Dit komt omdat er in het voor- en naseizoen een overschot aan onverkochte hotelkamers en vliegtuigstoelen wordt verwacht.
Er wordt steeds vaker kort voor vertrek geboekt. Dit kan ook veel geld schelen. Soms ben je dan voor 500 euro per persoon klaar.

IMG_0580-0

Ruim tien miljoen Nederlanders gaan op zomervakantie. Daarvan gaat zo’n driekwart naar het buitenland. Meer dan 80% blijft dit jaar in Europa.

Zelf pizza’s maken. Ook een chocolade pizza.

Ik zag er eerst erg tegenop. Zelf een pizza maken. Het liefst pakte ik een kant en klare pizza uit de vriezer. Soms een uit de koeling bij de AlbertHein. Dan was het voor mijn gevoel alweer wat verser dus gezonder, dacht ik/hoopte ik.
Daarna kocht ik een kant en klare bodem uit de koeling. En maakte ik de topping zelf van verse ingrediΓ«nten. Alweer een stapje verder naar vers.
Inmiddels maak ik bijna elke veertien dagen een berg verse pizza bodems. Ik draai er mijn hand niet meer voor om. En ze zijn zoveel lekkerder dan de kant en klare pizza’s uit de supermarkt. En ik ga ervan uit dat het ook nog gezonder is.

IMG_0532

Het recept van ons super deeg.
– 1 theelepel droge gist.
– 250 ml lauw water. (Ik heb vaak de helft maar nodig).
– 300 gram bloem of pizza meel.
– 1/3 theelepel zout.
– 1 eetlepel extra vergine olijfolie.
In een bakje doe je de gist en ongeveer 100ml lauw water. Dit zet je voor 10 minuten aan de kant met een vochtige doek erover.
Als het gaat schuimen is het gist gaan werken.
De meel op het aanrecht leggen. Een kuiltje in het midden. De olijfolie in het kuiltje samen met het gist mengsel. Zout over het meel heen.
Daarna ga je mengen. Voor zo’n 10 minuten.
Het deeg moet elastisch zijn. In een kom leggen. Een vochtige doek erover. En wachten maar.
Ik maak het deeg s’morgens terwijl ik het vaak pas om een uur of 17:00 nodig heb. Geen probleem.
www.pizzadeegmaken.nl

IMG_0533

Uiteindelijk maak ik van dit portie deeg twee hele grote platte pizza’s. Als tomatensaus pak ik gewoon een pak gezeefde tomaten. Zonder E-nummers, makkelijk en lekker.
Wat je daarna op je pizza wilt kan je zelf bepalen. Champignons, rauwe ham, mozzarella, het kan allemaal.
Zo’n 15 minuten in de oven op ruim 210 graden. Wij doen hem op onze bbq/black bastard.
Daarna bijvoorbeeld wat sla erover. En smullen maar.

IMG_0534

En dan nu onze grote verrassing. Van te voren dacht ik echt; ieuw. Maar hij is zoooooooo lekker.
Een pizza bodem met chocolade pasta besmeren. Daarna in de oven. De laatste paar minuten nog chocolade m&m’s erover of smarties (mogen ook nepperts zijn). En dan smullen maar.
Iedereen die hier een chocolade pizza voor geschoteld krijgt denkt bij dit recept; mmmmh, misschien proef ik een klein hapje. En elke keer weer hebben we een tekort aan chocolade pizza’s!

Chinees nieuwjaar in de dierentuin.

IMG_0566
Dankzij een tip van Jolinda zijn we gisteren in de dierentuin geweest.
In burgers Zoo was het thema Chinees nieuwjaar. Met de kerst waren we daar al geweest om Indisch te eten en te genieten van de verlichte dieren. Nu was er Aziatisch eten. Niet echt uitgebreid. Maar de lampjes!!!
Zo ontzettend mooi! We keken onze ogen uit. Waar we ook liepen, overal waren lampjes.

IMG_0567
Als je om 18:00 het park in wilt gaan betaal je nog maar tien euro entree per persoon.
Ik was daar met mijn ouders en kinderen om 16:00. Waarom? Geen idee. Ik dacht gehoord te hebben zestien uur. Dat moest dus zes uur zijn. Een groot voordeel. De eerste twee uur dat we daar waren was het super rustig. En gelukkig hoefden we niet de volle prijs te betalen. Er ging nog steeds 25% van de prijs af. Scheelt toch weer.

IMG_0576
Tot een maart zijn deze prachtige gekleurde dieren en andere dingen nog te bewonderen.

IMG_0577-0
Dus als je de kans nog hebt om aankomende week te gaan zou ik zeggen; doen!
Ik vroeg aan de kinderen wat ze leuker vonden. De Efteling of burgers Zoo? Overdag is de Efteling leuker. Maar in het donker is de dierentuin zoals die nu was het aller aller mooist!

IMG_0578-1
www.burgerszoo.nl

Uitkijken wat je zegt met kinderen erbij.

Gisteravond zat ik rustig op de bank. Opeens hoor ik een gegil boven. Ik moest nu komen volgens mijn zoon. Er was iets met dochterlief.
Eenmaal boven zag ik een overstuur huilend meisje in bed liggen. Wat was er aan de hand? Ze had een wiebel tand 😁. Toen mijn zoon dat hoorde kwam hij er meteen aangerend. Stik jaloers. Hoe kon ze op haar vijfde jaar al een wiebel tand hebben? Hij had zijn eerste pas toen hij zes jaar was.
En wat zegt meneer dan? Mam, ik wil meer vlees eten want daar zitten hormonen in. Mag ik nu grilworst?
Hoe komt hij daarbij…… Mijn eigen schuld. Ooit baalde hij dat in zijn ogen alle kinderen al wiebel tanden hadden en hij niet. Of ik daar een verklaring voor had.
Ik had weleens een documentaire gezien over een moeder die weigerde haar zoon melk en vlees te geven. Dat zou namelijk vol met hormonen zitten. Haar zoontje was dan ook heel klein voor zijn leeftijd.
Dus als een kind snel zijn tanden wisselt heb ik daar weleens op gezegd; ach, die eet vast veel vlees en drinkt melk. (Onze zoon namelijk niet). En dan moet ik ook iets gezegd hebben over de hormonen in deze producten. Want zoonlief zal dat toch niet verzinnen.
Niet zo’n handige actie van mij.
Onze zoon is sowieso handig in onthouden van dingen die eigenlijk niet door de beugel kunnen.
Toen hij ruim een jaar was en door de tuin kroop luisterde hij altijd onder de schutting door naar de buurman. Die riep dan Kuala lumpur. Daar reageerde zoonlief niet op. Maar als de buurman zei: bier en …… Hoorde je onze zoon zeggen: tieten. Dat heb ik laten veranderen in borsten. Anders werd het te gΓͺnant.